Sık Sorulan Sorular

AYEUM niçin kurulmuştur? Amacı nedir?
AYEUM ülkemizde bilimsel araştırmaların niteliksel artışını sağlamak ve araştırmacıların farklı eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur. Temelde kapsamlı bir bilimsel araştırma ve AR-GE projesinin altyapısıdır.
Online bir eğitimi izlemek için ne yapmalıyım?
Online eğitimleri izlemek için öncelikle geçerli bilgilerinizle sisteme üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra satın almak istediğiniz dersin ücretini ödemeniz halinde ilgili ders belirlenmiş bir süre için erişime açılacaktır.
Bana ait kullanıcı adı ve şifre ile tüm eğitimleri izleyebilir miyim?
Hayır. Ayeum bünyesinde dersler ücretlendirilmektedir. Ücretini ödediğiniz dersi belirli biz zaman aralığında izlemeniz beklenmektedir. Ücretini ödediğiniz dersi belirtilen süre içinde izleyebilirsiniz. Ayrıca aynı anda birden daha fazla eğitim satın alabilirsiniz.
Aynı kullanıcı adı ve şifre ile birden fazla kişi eğitimleri izleyebilir mi?
Hayır. Kullanıcı adı ve şifre bireysel kullanım içindir. Kullanıcılara ait ip adresleri AYEUM sunucularında izlenebilmektedir. Kullanıcı sözleşmesinde de yer alan maddeler çerçevesinde farklı kişilerin aynı hesabı kullanması durumunda, üyelik ve kullanım hakkı sonlandırılır.
Video eğitimleri kimler ve nasıl vermektedir?
Online video eğitimleri en az doktora derecesine sahip, alanında uzman ve konuya hakim öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. Ayeum’da yer alan bir çok ders Türkiye’de ilk kez anlatılmaktadır. Bu açıdan Ayeum platformu bilimsel araştırma eğitimlerine öncülük etmektedir.
Online eğitimleri her zaman izleyebilir miyim?
Sistemde size belirlenen süre içinde (bu süreler ders sayısına göre belirlenmektedir) 7 gün 24 saat eğitimleri izleyebilirsiniz.
Yüzyüze bir eğitime katılmak için ne yapmalıyım?
AYEUM tarafından bilimsel araştırma yöntemleri ve bu yöntemler ile ilintili yazılımlar hakkında yüz yüze eğitimler de sunulmaktadır. Yüzyüze eğitimler sadece kurum ve kuruluşlara yönelik olarak düzenlenmektedir. Yüzyüze eğitim sayfasında yer alan form onayladıktan sonra, 1 ila 3 gün içinde ilgili kurumlarla iletişime geçilmektedir.
Tezimde bana yardımcı olabilir misiniz?
Hayır. Maalesef size tezinizi yazma sürecinde yardımcı olamayız. Ama sizin tezinizi yazabilecek donanıma kavuşmanız için gerekli tüm bilimsel araştırma yöntemleri eğitimlerini size sunabiliriz. Bu sayede kısa sürede yeterli donanıma ulaşacağınızı umarız.
Makale veya tez yazıyorum. Zorlandığım bazı konular var, yardımcı olabilir misiniz?
Hayır. AYEUM bireysel yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık için tez vb. hazırlamaya yönelik hiçbir aşamada bireysel danışmanlık ve analiz hizmeti sunmaz. Fakat sizlerin bilimsel araştırma yapma yeterliliği kazanmanız için bir çok video eğitimini oldukça uygun ücretler karşılığında sizlere sunmaktayız.
Danışmanlık hizmeti almak istiyorum, ne yapmalıyım?
AYEUM gerçek kişilere danışmanlık hizmeti vermez. Sadece kurum ve kuruluşlara danışmalık hizmeti verilir.
AYEUM siyasi kamuoyu araştırmaları yapar mı?
Hayır. Siyasi hiçbir konuda araştırma yapmamaktayız. Siyasi kamuoyu araştırmaları dışında yürütülebilecek diğer başlıklarda kurumlara destek verilebilir.
AYEUM her konuda araştırma ve danışmanlık hizmeti sunar mı?
Hayır, AYEUM etik olarak uygun bulmadığı ve toplum veya kurum yararı görmediği araştırma isteklerini kabul etmez.
Eğitimlerin dili nedir?
Eğitimler çoğunlukla Türkçedir. Online eğitimler ve yüzyüze eğitimlerin bir bölümü İngilizcedir. Video eğitimlerin dışında istenilen dilde eğitimler sunulmaktadır. Bu istekleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
AYEUM ile nasıl iletişim kurabilirim?
İletişim sayfasından mesaj göndererek veya müşteri hizmetleri numaramızdan bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Her konuda size yardımcı olmak ve sorunlarınızı ivedilikle çözmek bizi mutlu edecektir.