Ders Detayı

Veri Bilimine Giriş
6 Video, Ders Süresi: 60 gün

Dersler 

Ders 1: Veri Bilim nedir? Veri Bilim'de sık kullanılan programlar/kütüphaneler nelerdir?  Veri Bilim için veri yapılarına giriş.

Ders 2: Kümeleme algoritmasına giriş ve Türkiye verileriyle bir örnek.

Ders 3: Veri görselleştirmeye giriş, R’de veri görselleştirmede sık kullanılan paketlerin tanıtımı.

Ders 4: Veri görselleştirmede sık kullanılan paketler hakkında uygulama yapılması.

Ders 5: Veri düzenlemeye giriş, Veri görselleştirmede sıklıkla kullanılan paketlerin tanıtımı, veri tamamlama konusuna giriş.

Ders 6: Veri görselleştirmede sıklıkla kullanılan paketler  ve Uygulama 

Bu ders toplam 95 dk'dır.

 

 

Eğitim Hakkında

Veri bilim hakkında derinlemesine bilgi edinmek isteyeler için hazırlanmış olan bu eğitim, konuyu hiç bilmeyen bir araştırmacının seviyesi düşünülerek tasarlanmış, adım adım örneklerle ve uygulamalarla zenginleştirilmiştir. Bu kapsamda bu eğitimde; Veri Bilim, Veri Bilim'de sık kullanılan programlar/kütüphaneler Kümeleme algoritmasına, Veri düzenleme gibi birçok konu hakkında derinlemesine bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca R’de veri görselleştirmede sık kullanılan paketler, uygulamalı örneklerle adım adım bu eğitimde ele alınmıştır. 

Eğitmen Hakkında

Veri bilimi hakkında dünya çapında saygın dergilerde yayınları olan Prof. Dr. Necmi Gürsakal, bu konuda Web of Science en çok atıf alan Türk araştırmacılar arasındadır. Halen Fenerbahçe Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Necmi Gürsakal Sosyal Ağ Analizi ve veri biliminde kullanılan yazılımlar konusunda uzmanlaşmış olup, çok sayıda kitap ve makale yayınlamıştır.  Veri bilim, Bigdata başta olmak üzere, Karar verme, Sosyal Ağ Analizi, Makine öğrenmesi gibi onlarca kitabın yazarıdır.

Bakınız: https://www.kitapyurdu.com/yazar/prof-dr-necmi-gursakal/18947.html

 #veribilim #bigdata #R #Veri #RİleVerilerinDüzenlenmesi #VeriyiÜrüneDönüştürmek #VeriBilimeGidenYol #Görselleştirme #AkanVeriler @gursakal1

Eğitmen:  Prof. Dr. Necmi Gürsakal

Katılım Belgesi: Evet

Durum:   Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: % 100  Memnuniyet ve iade garantisi

Özellikleri:  İnteraktif, Eğitmene soru sorma imkanı

Fiyat:
374,90 TL
Ders İzleme Süresi: 60 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 6
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

M.B.

MERHABA HOCAM, 35 YILDIR ÖĞRENCİNİZ OLMANIN GRURUNU YAŞIYORUM. VE HER YAYININIZI GÖRDÜĞÜMDE HALA ÖĞRENİLECEK ÇOK ŞEY OLDUĞUNU GÖRÜYORUM. O KADAR ÇOK ÜRETİYORSUNUZ Kİ HZINIZA YETİŞMEK OLASI DEĞİL. İYİ Kİ VARSINIZ VE SİZİN ÖĞRENCİNİZ OLABİLMEK DE ÇOK BÜYÜK BİR ŞANSMIŞ. UMARIM BU ŞANSA DAHA KAZLA KİŞİ SAHİP OLABİLİR. SELAM VE SAYGILARIMLA... MUSTAFA BALAY