Ders Detayı

Turizmde Web of Science Tarafından Taranan Dergilerde (SSCI-SCI) Makale Yazma Stratejileri ve Akademik Yazma Eğitimi
11 Video, Ders Süresi: 40 gün

Dersler 

Ders 1: Giriş (temel kavramlar)  

Ders 2: Araştırma konusu seçimi ve makalenin kurgusu

Ders 3: Kritik makale okuma

Ders 4: Araştırma tasarımı

Ders 5: Özet ve Giriş Bölümünün Yazımı

Ders 6: Literatür İncelemesi -Kuramsal Çerçeve Bölümünün Yazımı

Ders 7: Yöntem Bölümünün Yazımı

Ders 8: Bulgular ve  Sonuçlar Bölümlerinin Yazımı

Ders 9: Tartışma Bölümünün Yazımı

Ders 10: Dergiye sunma, hakem süreçleri ve yayın

Ders 11: Başlıca yazım hataları

 

 

Eğitmen Hakkında: Doç. Dr. Tahir ALBAYRAK Web of Science tarafından taranan dergilerde son dört yılda 9 SSCI-SCI makale yayınlamıştır. WOS’ta Hospitality, Leisure, Sport & Tourism kategorisinde son dört yılda en çok yayın yapan ilk beş Türk araştırmacı arasında yer alan Dr. ALBAYRAK, BAP ve TÜBİTAK projelerinin yürütücülüğünü yapmıştır. WOS verilerine göre, alanında etki büyüklüğü ve atıf performansı ve uluslararası işbirliği ölçütlerinin tamamında en iyi 10 Türk araştırmacı arasında yer alan Doç. Dr. Tahir ALBAYRAK, akademik yazma konusunda ayrıntılı deneyim ve bilgi sahibidir. Yayınlarının önemli bir bölümü uluslararası yazarlarla birlikte olan Doç. Dr. Tahir ALBAYRAK’ın Tourism Management, Tourism Management Perspectives, Journal of Destination Marketing & Management, Journal of Vacation Marketing, Tourism Geographies, International Journal of Hospitality Management gibi Turizm alanında dünyanın en saygın dergilerinde makaleleri yayınlamıştır. Ayrıca Tourism Management Perspectives dergisinin yardımcı editörü ve Journal of Destination Marketing & Management dergisinin editörler kurulu üyesidir.

 

Eğitmen:  Doç. Dr. Tahir ALBAYRAK 

Katılım Belgesi: Evet

Durum:  Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100  Memnuniyet ve İade garantisi

Özellikleri:  İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma  İmkanı

Fiyat:
299,90 TL
Ders İzleme Süresi: 40 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 11
Durum: Satın Alınabilir


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

A.K.

TAHİR HOCAM MERHABA. DEĞERLİ KAZANIMLAR ELDE ETTİĞİMİZ BU SUNUMUNUZ NEDENİYLE TEŞEKKÜR EDERİM. 3. DERSİN 19. DAKİKASINDA ARAŞTIRMANIN GEREKLİLİĞİNİN BELİRTİLMESİ NOKTASINDA LİTERATÜRDEKİ BOŞLUĞUN AÇIKLANMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTİYORSUNUZ. BU BAĞLAMDA, TEK BİR GEREKÇE Mİ OLMALI YA DA YETERLİDİR? BİRKAÇ BOYUTTA, BAĞLAMDA BOŞLUKLAR DA BELİRTİLMESİ OLABİLİR Mİ? TEŞEKKÜRLER.


Eğitmenin Cevabı (TAHİR ALBAYRAK)

Sayın Adem, mümkünse birden fazla eksikliğe vurgu yapmak uygun olacaktır. Ayrıca her eksiklik vurgusu farklı açılardan desteklenebilirse iyi olur. Örneğin önceki çalışmalarda bu konuda çalışmalara ihtiyaç bulunduğu belirtilmişse, bu husus kullanılabilir. Tahir Albayrak


C.Ç.

HOCAM MERHABA, VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. PROOFREADİNG HİZMETİ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ? HANGİ KURUM VEYA KİŞİLERDEN BU HİZMETİ ALIYORSUNUZ?


Eğitmenin Cevabı (TAHİR ALBAYRAK)

Eğitimden memnun kaldığınız için sevindim. Proofreading hizmeti veren yurt içi ve dışından çok fazla işletme mevcut. Genellikle hizmetlerini deneyimlemeden haklarında bir yargıya varmak kolay olmuyor. Daha önce Türkiye'den bir işletme ile çalışmıştım. Çok memnun kalmadığım için yurt dışından bir işletme ile çalışmaya başladım. Aşağıda benim yaklaşık 7 yıldır kullandığım şirketin web adresini bulabilirsiniz. Genel olarak proofreading hizmetlerinden memnunum. Türkiye’den gönderdiğiniz için KDV ödemenize gerek yok. İşlem sonunda sertifika isterseniz gönderiyorlar. Ayrıca, gelen dosyadaki düzeltmeleri kontrol etmenizi öneririm. Web: https://www.proof-reading-service.com/en/ Umarım siz de memnun kalırsınız. Çalışmalarınızda başarılar dilerim, Tahir Albayrak