Ders Detayı

Temel MAXQDA Eğitimi
9 Video, Ders Süresi: 45 gün

Dersler

Ders 1:Tanıtım

Ders 2:MAXQDAYA Giriş ve Temel Bilgiler

Ders 3:İçe Aktarma I

Ders 4:İçe Aktarma II

Ders 5:Kodlar I

Ders 6:Kodlar II

Ders 7:Kodlar III

Ders 8:MEMOLAR

Ders 9:Değişkenler

 

Eğitmen Hakkında

Doç. Dr. Melike TEKİNDAL, 1985 yılında Kuşadası/AYDIN'da doğmuştur. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümü'nden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Hizmet Anabilim Dalın'da 2011 yılında yüksek lisansını ve 2015 yılında da doktorasını tamamlamıştır. 2019 yılında aynı bilim dalından Doçent unvanını almıştır. Akademik olarak Başkent Üniversitesi'nde ve Hacettepe Üniversitesi'nde görev yapmıştır. Sosyal hizmet uzmanı olarak SHÇEK'te, özel huzurevinde ve rehabilitasyon merkezinde çalışmıştır.Uluslararası MAXQDA eğitimcisi olan TEKİNDAL, nitel, nicel ve karma yöntemli araştırmalarda bulunmuştur. Bilgisayar destekli nitel veri analizi konusunda birçok eğitim ve danışmanlık vermiştir. SAGE Yayınevi tarafından yayınlanan "Nitel Araştırmalarda Yazılım Kullanımı: Adım Adım Rehber" kitabının editörlüğünü yapmıştır. Alanı ile ilgili birçok ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır. Lisansüstü düzeyde "Bilgisayar Destekli Nitel Veri Analizi" ve "Nitel Araştırmaya Giriş" derslerini yürütmektedir. 2016 yılından itibaren İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümü öğretim üyesidir, bölüm başkanlığını yürütmektedir.

 

Eğitmen:Doç.Dr.Melike TEKİNDAL

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100 Memnuniyet ve İade garantisi

Özellikleri: İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma İmkanı

Fiyat:
269,90 TL
Ders İzleme Süresi: 45 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 9
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

F.Z.Y.

MERHABA HOCAM, SORUYA VERİLEN TÜM CEVABI MI KOTLUYORUZ YOKSA SADECE BELLİ KELİMELERİ VE CÜMLELERİ Mİ?


Eğitmenin Cevabı (MELİKE TEKİNDAL)

Merhabalar, seçmiş olduğunuz nitel araştırma yaklaşımına göre, sizin temanızı aciklayabilecegini düşündüğünüz tek kelime ya da kelime öbeklerini kodlayabilirsiniz. İyi çalışmalar diliyorum.


F.Z.Y.

MERHABA HOCAM, NEDEN ANA TEMANIN ALTINDA 0 YAZIYOR ALT TEMADA KODLANAN SAYILAR YAZIYOR ? ANA TEMADA DA KODLAMA SAYISININ OLMASI GEREKMEZ Mİ?


Eğitmenin Cevabı (MELİKE TEKİNDAL)

Merhabalar, ana temada kodlanmış bölümlerin sayısını görmek için, alt temaları kapatarak gizlerseniz, ana temalarda toplam sayıları görebilirsiniz. İyi çalışmalar diliyorum.


N.A.

HOCAM, EXCELDEN DOSYA YÜKLEYECEKSEK VE DATA SETİMİZDE BOŞ OLAN VERİLER VARSA "BOŞ HÜCRELERİ KODLA" SEÇENEĞİNİ SEÇMELİ MİYİZ? "BOŞ HÜCRELERİ KODLA" SEÇENEĞİNİN İŞLEVİ NEDİR?


Eğitmenin Cevabı (MELİKE TEKİNDAL)

Neslihan Hanım merhaba. Öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Eğer veri setinizde hücrelerin boşluğu analizinizi yaparken sizin için anlamlı bir durumu ifade edecekse "Boş hücreler kodla" seçeneğini isaretleyebilirsiniz. Program kaç hücrenin Boş olduğunu sizin adınıza sayıp kodlayacaktır. Kod sisteminizde bir kod olarak karşınıza çıkacaktır. İçerisinde de boş olan hücreleri gösterecektir. İyi çalışmalar diliyorum.


F.Ö.

MELİKE HOCAM, GOOGLE FORMS İLE OLUŞTURDUĞUM ANKETİMİN ( DEMOGRAFİK SORULARIN OLDUĞU KISIM, LİKERT ÖLÇEKLİ VE BİR ADET AÇIK UÇLU SORUDAN OLUŞUYOR) VERİLERİNİ MAXQDA PROGRAMINA NASIL AKTARABİLİRİM?


Eğitmenin Cevabı (MELİKE TEKİNDAL)

Merhabalar Fatma Hanim, google form ile elde ettiginiz verileri excel dosyasi olarak oncelikli olarak kaydetmeniz gerekiyor. Sonrasinda her sutunun basinda baslik olarak degiskenlerinizin adlarini yazmaniz gerekiyor. Yeni bir Ilk sutun ekleyerek anket numarasindan olusacak sekilde belge adi eklemeniz gerekiyor. Bu duzenlemeleri yaptiktan sonra Maxqda programi uzerinden ice aktar menusunden excel tablosundan belgeler secenegi ile islem yaparak verilerinizi degisken ya da kod olarak ice aktarabilirsiniz. Iyi calismalar dilerim.