Ders Detayı

Mühendislik ve Fen Bilimlerinde MATLAB Uygulamaları
7 Video, Ders Süresi: 45 gün

Dersler

Ders 1:MATLAB'a Giriş

Ders 2:M Dosyaları

Ders 3:Kontrol İfadeleri

Ders 4:MATLAB'da Diziler,Vektörler,Matrisler

Ders 5:MATLAB'da Grafik Çizme

Ders 6:Kullanıcı tanımlı fonksiyonlar

Ders 7:MATLAB'da Uygulamalar

 

Bu ders toplam 353 dk'dır.

 

Eğitim Hakkında

MATLAB, Mathworks firması tarafından geliştirilen özel bir yazılım paketi olup, mühendislik alanında birçok uygulamada sıklıkla kullanılmaktadır. Bu eğitimde, MATLAB'ın temel prensipleri üzerinde durulmuş olup, öncelikli olarak hedeflenen MATLAB'ın kolayca öğrenilerek, programın her anlamda rahatlıkla kullanılmasıdır. Ardından, temelleri öğrenilen MATLAB içerisinde pek çok teorik bilgi ve örneklerle desteklenmiş olup, bu alanda bu eğitimi kullanan her bir kullanıcıya ise profesyonelleşmeyi vaat etmektedir. 

 

Bu dersin Kazanımları:

.Matlab'ta kontrol ifadelerini öğrenir.

.Matlab'ta grafik çizimi yapar.

.Her mühedise gerekli olan bilgileri öğrenir.

#AYEUM  #yeniyöntemler #sağlık #yöntem

Eğitmen: Prof. Dr. Mehmet Akif Ceviz

Katılım Belgesi: Evet

Online Sınav: Yok

Garanti: %100  Memnuniyet ve Geri ödeme garantisi

 

 

Fiyat:
624,90 TL
Ders İzleme Süresi: 45 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 7
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

G.S.

HOCAM MERHABALAR, ÖNCELİKLE EĞİTİMİNİZ VE VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER OLDUKÇA YARARLI OLDU. BEN SİZE DİFERENSİYEL SİSTEMLERİN ÇÖZÜMÜ İLE İLGİLİ ÖRNEK SORUCAKTIM. MATLAB IN HELP İN DE YOKTU BAKTIM. SYSTEM OF DİF. EQU. İLE İLGİLİ BİR UYGULAMAYA ULAŞMAM MÜMKÜN MÜ? BENİ YÖNLENDİREBİLİR MİSİNİZ?


Eğitmenin Cevabı (MEHMET AKİF CEVİZ)

Merhabalar, İlginiz için teşekkürler. Mail adresinizi yazarsanız ilgili konuya giriş için hazırladığım ders notunu göndereyim. İleri düzey bilgi linklerini aşağıya yazıyorum. Konu ile ilgili daha belirleyici anahtar kelimeler verirseniz elimden geldiği kadar bakmaya çalışırım. https://www.mathworks.com/help/symbolic/solve-a-system-of-differential-equations.html


G.S.

HOCAM ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. BAHSETTİĞİNİZ NOTLARI GÖNDEREBİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. E-MAİL ADRESİM: SAVASKAN@COMU.EDU.TR KONU İLE İLGİLİ ANAHTAR KELİMELERİM: DİFERENSİYEL DENKLEM SİSTEMLERİ, DENKLEM SİSTEMLERİ, ADİ DİFERENSİYEL SİSTEMLER İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM.!


Eğitmenin Cevabı (MEHMET AKİF CEVİZ)

Mail atıyorum ancak acaba gönderdiğim linkten hareketle başlasanız yeterli olmaz mı?


G.S.

ELBETTE OLUR HOCAM, BAŞLADIM BİLE. TEKRAR TEŞEKKÜRLER..


U.Ö.

MATLAB DERS 7 DEKİ FİBONACCİ İLE İLGİLİ ÖRNEĞİNİZİN ÇÖZÜMÜNDE N=1 İÇİN FİBONACCİ DİZİSİNİN BİRİNCİ TERİMİ ELDE EDİLMESİ GEREKİYOR. ANCAK ELDE EİLEMİYOR. BENDE BU SEBEPTEN ÖTÜRÜ CLC CLEAR ALL F(1)=1; F(2)=1; N=İNPUT('BİR TERİM GİRİNİZ =='); WHİLE N<=0 N=İNPUT('YENİ BİR TERİM GİRİNİZ =='); END İF N==1|N==2 DİSPLAY(F(1)); ELSEİF N>2 FOR İ=3:N F(İ)=F(İ-1)+F(İ-2); END END F BÖYLE YAZDIM. FİKRİNİZİ ALMAK İÇİN SİZE YAZIYORUM.


Eğitmenin Cevabı (MEHMET AKİF CEVİZ)

Merhabalar, Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Öncelikle benim çözümüme bakalım; clc clear all A(1)=1; A(2)=1; n=input('eleman sayısını giriniz'); while n<=0 n=input('eleman sayısını yeniden giriniz'); end for i=3:n A(i)=A(i-1)+A(i-2); end A Bu çözümde A(1) ve A(2) doğrudan tanıtılmış ve değerleri 1 olarak belirlenmiş. Sonraki elemanlar ise döngü içinde belirlenmiş. Dolayısıyla ilk terim tanımlı durumda. Sizin belirttiğiniz gibi elde edilemiyor değil. Belkide ben sorunuzu yanlış anlamış olabilirim ama ben bir hata göremedim. Ayrıca sizin kounuzda display ile elemanı gösterebilirsiniz ama bir seri elde edemezsiniz. Buna karşılık benim kodu çalıştırdığınızda A serisi Fibonacci serisinin elemanlarını barındıracaktır. Benim kodun aynısını tekrar çalıştırısanız serinin oluştuğunu göreceksiniz. Son olarak, her tür sorunuzda lütfen bana yazın. İyi çalışmalar, Akif