Ders Detayı

MAXQDA İle Tüm Nitel Ve Karma Analizler-Eğitimler Tek Paket (Temel MAXQDA ve İleri MAXQDA ) A'dan Z'ye
19 Video, Ders Süresi: 200 gün

Ders 1:Tanıtım

Ders 2:MAXQDAYA Giriş ve Temel Bilgiler

Ders 3: İçe Aktarma I

Ders 4: İçe Aktarma II

Ders 5: Kodlar I

Ders 6: Kodlar II

Ders 7: Kodlar III

Ders 8: MEMOLAR

Ders 9: Değişkenler

Ders 10:Tanıtım

Ders 11: ANALİZ- Sözcüksel Arama- Gelişmiş Sözcüksel Arama

Ders 12: KARMA YÖNTEMLER I- Alıntı matrisi- Etkileşimli alıntı matrisi

Ders 13: KARMA YÖNTEMLER II- Çapraz Tablolar-Belgeler İçin Benzerlik Analizi

Ders 14: GÖRSEL ARAÇLAR I- MAXMaps Menüsünü Kullanma- Yeni Harita-Yeni Belge Modeli

Ders 15:GÖRSEL ARAÇLAR II- Kod Matris Tarayıcısı- Kod İlişkileri Tarayıcısı- Kod Haritası

Ders 16: GÖRSEL ARAÇLAR III- Belge Haritası- Belge Karşılaştırma Tablosu-Belge Portresi

Ders 17: RAPORLAR Menüsü içeriği

Ders 18: MAXDicto Menüsü içeriği

 

 

Eğitmen Hakkında

Doç. Dr. Melike TEKİNDAL, 1985 yılında Kuşadası/AYDIN'da doğmuştur. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümü'nden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Hizmet Anabilim Dalın'da 2011 yılında yüksek lisansını ve 2015 yılında da doktorasını tamamlamıştır. 2019 yılında aynı bilim dalından Doçent unvanını almıştır. Akademik olarak Başkent Üniversitesi'nde ve Hacettepe Üniversitesi'nde görev yapmıştır. Sosyal hizmet uzmanı olarak SHÇEK'te, özel huzurevinde ve rehabilitasyon merkezinde çalışmıştır.Uluslararası MAXQDA eğitimcisi olan TEKİNDAL, nitel, nicel ve karma yöntemli araştırmalarda bulunmuştur. Bilgisayar destekli nitel veri analizi konusunda birçok eğitim ve danışmanlık vermiştir. SAGE Yayınevi tarafından yayınlanan "Nitel Araştırmalarda Yazılım Kullanımı: Adım Adım Rehber" kitabının editörlüğünü yapmıştır. Alanı ile ilgili birçok ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır. Lisansüstü düzeyde "Bilgisayar Destekli Nitel Veri Analizi" ve "Nitel Araştırmaya Giriş" derslerini yürütmektedir. 2016 yılından itibaren İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümü öğretim üyesidir, bölüm başkanlığını yürütmektedir.

 

Eğitmen:Doç.Dr.Melike TEKİNDAL

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100 Memnuniyet ve İade garantisi

Özellikleri: İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma İmkanı

Fiyat:
499,90 TL
Ders İzleme Süresi: 200 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 19
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

Ç.K.

TEORİK OLARAK GÜZEL ANLATTINIZ TEŞEKKÜR EDİYORUM FAKAT MAKALE VE TEZE UYGULANMASI NOKTASINDA ZAYIF KALDIĞINIZ DÜŞÜNÜYORUM.


Eğitmenin Cevabı (MELİKE TEKİNDAL)

Merhaba Çağlar Bey, Eğitimin amacı MAXQDA programının temel ve ileri düzeyde anlatımıdır. Programın makale ya da tezinizde uygulanması, analiz ve raporlamanın nasıl yapılması konusunda da egitimleri içermesi gerektiği için ayrı derslerin konusudur. Umarım kısa zamanda belirttiğiniz konu üzerinden derslerin oluşturulması ile ihtiyacınız tam anlamı ile karşılanır. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Melike Tekindal.


S.A.Ç.

MELİKE HANIM MERHABA, ELİNİZE SAĞLIK, VİDEOLARI İZLİYORUZ. ALT KOD SAYILARININ TOPLAMI ANA KOD SAYISINDA GÖRÜNMÜYOR, AKSİNE ÖRNEĞİN ALT KODLARDA 100 KODLAMA VAR GÖRÜNÜRKEN ANA KOD 0 GÖRÜNÜYOR, NEREDE HATA OLABİLİR?


Eğitmenin Cevabı (MELİKE TEKİNDAL)

Merhaba Suna Hanım teşekkür ederim, umarım videolar faydalı oluyordur. Ana kodunuzun satırının başında yer alan ok işaretini tıkladığınızda ana temaniza ait alt temalariniz gizlenecektir. Alt temalariniz gizlenince ana temanizin karşısındaki kodlama sayınız 100 olarak değişecektir. İyi çalışmalar diliyorum.


E.A.

MELİKE HOCAM MERHABALAR SUNUMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ. ÇOK FAYDALI OLUYOR. BENİM SORUM ENDNOTE TAKİ MAKALELERİMİ MAXQUDAYA AKTARDIKTAN SONRA ÖZELLİKLE PDF DOSYALARI ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞIMDA ARADIĞIM KELİME PDF İÇİNDEKİ REFERANS BÖLÜMÜNDEKİ SÖZCÜK YADA SÖZCÜKLER İÇİNDE VARSA ONU DEVRE DIŞI BIRAKMAK İSTESEM BUNU YAPABİLECEĞİM BİR BUTON VARMI?


Eğitmenin Cevabı (MELİKE TEKİNDAL)

Merhaba Emre Bey, bildiğim kadarıyla belgeler üzerinden metnin içindeki kaynakları hariç tutma kriteri bulunmuyor. Ama ayrıca araştıracağım. Sorunuz için teşekkür ederim. Mailinizi bildirirseniz size geri dönüş yapabilirim. İyi çalışmalar.