Ders Detayı

Kapsam Derlemesi Eğitimi (Scoping Review)
6 Video, Ders Süresi: 60 gün

Dersler

Ders 1: Tanıtım

Ders 2: Sistematik Derlemeler ve Kapsam Derlemesinin Amacı

Ders 3: Kapsam Derlemesinin Temelleri

Ders 4: Kapsam Derlemesi Yöntemsel Çerçeveleri

Ders 5: Kapsam Derlemesi Örnekleri

Ders 6: Kapsam Derlemesinde Kritik Konular ve İngilizce Kaynaklar

Bu ders toplam 155 dk'dır.

Eğitmen Hakkında

Ayşe Kızıldağ, ilk ve ortaokulu İskenderun/Hatayda tamamladı. Liseyi Kilis Anadolu Öğretmen Lisesi'nde bitirdikten sonra 1995 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde sırasıyla lisans (1999), yüksek lisans (2002) ve doktora çalışmalarını (2007) tamamladı. 2008-2012 yılları arasında Avustralya Edith Cowan Üniversitesi ve İsveç Boras Üniversitesi'nde doktora sonrası araştırma projelerinde Türkiye ile sözkonusu ülkeler arasında karşılaştırmalı çalışmalar yaptı. 2012 yılından beri Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Doktora çalışması itibariyle nitel araştırmalar yaparak, öğretmen eğitimi süreçlerinde, öğretmen adayı ve hizmetiçi öğretmenlerin mesleki  öğrenme ve gelişimleri, kimlikleri, tutum ve motivasyonları konularına yoğunlaştı. 2021 yılında Doçent ünvanını aldığından itibaren ikincil araştırma modellerinden olan kapsam derlemesi çerçevesinde iki akademik yayın hazırladı. Bunlar: 1. Kızıldağ, A., & Tuncer, H. (2022). A scoping review on practicum of Turkish pre-service EFL teachers during COVID-19. OPUS Journal of Society Research19(45), 129-142. 

2. Kızıldağ, A. (2023). Critical pedagogy in ELT: A scoping review on the studies conducted in Türkiye (2015-2022). Focus on ELT Journal5(1), 19–38. 

#AYEUM  #scopes review #kapsam derlemesi

Eğitmen: Doç. Dr. Ayşe KIZILDAĞ

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100  Memnuniyet ve İade Garantisi

Özellikleri: İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma İmkanı

Fiyat:
799,90 TL
Ders İzleme Süresi: 60 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 6
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

Ç.Ö.S.

MERHABALAR HOCAM. ÇALIŞMADA KULLANDIĞIMIZ MAKALELERİ, KİTAPLARI VS, YANİ KAPSAM DERLEMESİ İÇERİSİNE DAHİL ETTİĞİMİZ ÇALIŞMALARI KAYNAKÇADA ZATEN VERMİYOR MUYUZ? YOKSA SADECE EK OLARAK VERMEK Mİ DAHA UYGUN OLUR? TEŞEKKÜRLER.


Eğitmenin Cevabı (AYŞE KIZILDAĞ)

Merhaba, Her iki yöntem de tercih edilebilir. Literaturde bu tür çalışmalarda (sistematik, bibliometrik, vb.) incelenen çalışmaların üst sol köşesine * (yıldız işareti) koyarak kaynakça bölümünün içinde verildiği sıkça görülmektedir. Özellikle kapsama aldığınız eserler çok ise ayrıca da verilebilir. Ben ayrı vermeyi tercih edenlerdenim. Amaç burada okuyucu kolaylığı sağlamak (readability'i arttırmak). Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. Selamlar. AK


Y.

MERHABA HOCAM, FAYDALI BİR İÇERİK TEŞEKKÜR EDERİZ.


Eğitmenin Cevabı (AYŞE KIZILDAĞ)

Merhaba, Umarım işinize yarayacak bir video serisi olmuştur. Kapsam derlemesi çalışması yaparsanız ve sorularınız olursa her daim bana ulaşabilirsiniz. Nazik ilginiz için ben teşekkür eder, çalışmalarınızda bol başarılar dilerim. Selamlar,, AK