Ders Detayı

İntihal ve İntihalden Kaçınma Stratejileri
7 Video, Ders Süresi: 60 gün

Dersler

Ders 1: Bilimsel Özgünlük ve İntihal Eğitimine Giriş

Ders 2: İntihal ve Teorik Temelleri

Ders 3: Doğrudan Alıntı-İntihal ile Başa Çıkma Yolları

Ders 4: Kendi Cümlelerinizle İfade Etme ve Özetleme

Ders 5: İntihal ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Ders 6: İntihalden Nasıl Uzak Dururuz?

Ders 7: İntihal Türleri

 

Not: Bu ders toplam 100 dk'dır.

 

Eğitmen:   Doç. Dr. Selçuk Beşir DEMİR 

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100 Memnuniyet ve İade garantisi

Online Sınav: Yok

 

Eğitmen Hakkında: Doç. Dr. Selçuk Beşir DEMİR, 2018 yılında Social Sciences Citation Index’te taranan dergilerde en fazla yayın yapan Türk araştırmacılar arasında yer almaktadır. Şuana kadar 6 ulusal ve uluslararası proje yürüten Dr. Demir, şuan AYEUM ve APİD’ in Genel Koordinatörlüğünü yapmaktadır. Dr. Demir Doktorasını Marmara Üniversite’sinde tamamladıktan sonra, Cambridge & Ruskin Üniversitesi’nde Araştırma Yöntemleri ve veri analizi konusunda Post doktora yapmıştır. Creswell’e ait  “Araştırma Deseni”, “ Nitel Araştırma Yöntemleri”, “Karma Yöntem Araştırmaları”  kitaplarının çeviri editörüdür. Ayrıca “Eğitim araştırmaları”, “Nitel araştırma ve Değerlendirme yöntemleri gibi birçok kitabın çeviri editörlüğünü yapmıştır.   Telif kitap nitelikli 4 kitabı bulunmaktadır.   H- İndexi 6 olan araştırmacının, uzmanlık alanı karma yöntem olup,  IF değeri 2’den büyük SSCI dergilerde son iki yılda tek yazarlı 6 makale yayınlamıştır

#APİD#AYEUM #yerliveritabanı #ARGE 
#İntihal #aşırma #özgünlük #intihaldenkaçınma

Fiyat:
229,90 TL
Ders İzleme Süresi: 60 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 7
Durum: Satın Alınabilir


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

E.A.

HOCAM MERHABA, BİR ARAŞTIRMACININ BAŞKA BİR ARAŞTIRMACIDAN İNTİHAL YAPTIĞINI TESPİT ETTİĞİMİZDE NASIL BİR YOL İZLEMELİYİZ YA DA NE YAPMALIYIZ?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Bu konuda yapabileceğiniz yök etik kurulu bildirmektir. veya ilgili kişinin üniversitesine dilekçe ile şikayet etmektir.


S.Ö.

MEHABA HOCAM, MESELA BEN BİR KAYNAKTAN ALINTI YAPACAĞIM, O KİŞİ DE BAŞKA BİR YAZARDAN ALINTI YAPMIŞ. AKTARANLI ALINTI YAPACAĞIM (ÖRN; BAYRAKTAR, 2010:48'DEN AKTARAN PELTEKOĞLU, 2012:75). ANCAK BENİM ALDIĞIM YAZARIN CÜMLESİ " " TIRNAK İÇERİSİNDE. 40 KEİMEDEN AZ METİN İÇİNDE KULLANMIŞ. BEN KENDİ CÜMLELERİMLE ALSAM OLUR MU?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Tavşanın suyunun suyu meselesi olur ki asla yapmayın hocam Orjinal kaynağa ulaşıp kendiniz kendi cümleleriniz ile yazın hocam