Ders Detayı

İleri Nvivo Kullanımı ve Nitel Veri Analizi
14 Video, Ders Süresi: 45 gün 5,0

Temel Düzeyde Nitel Araştırma ve Nvivo Bilenler İçindir.

 

Dersler

Ders 1: Metin Sorgulaması

Ders 2: Sözcük Sıklılığı Sorgulaması

Ders 3: Matris ve Crosstab

Ders 4: Kodlama, Bileşik ve grup Sorgulama

Ders 5: Kodlama Karşılaştırma Sorgulaması (Kodlayıcı Uyumu)

Ders 6: Çerçeve matrisi

Ders 7: Sorgulama Sihirbazını Kullanma

Ders 8: Video, ses ve görseller ile çalışma

Ders 9:  Görselleştirmeler (Grafikler)

Ders 10: Görselleştirmeler (Haritalar)

Ders 11: Diyagramlar

Ders 12: İlişkiler

Ders 13: Setler ve arama klasörleri

Ders 14: Projeleri Birleştirme ve Proje Unsurlarını İçe-Aktarma

 

Not: Bu ders toplam 170 dk'dır.

 

Eğitmen Hakkında: Dr. Öğretim Üyesi Arif BAKLA “Nvivo İle Nitel Veri Analizi” adlı kitabın yazarıdır. Ayrıca Nitel Araştırma Yöntemleri ve Nitel Araştırma ve Değerlendirme Yöntemleri isimli çeviri kitaplarda bölüm çevirisi yapmıştır.  Alan ile ilgili birçok kitap bölümü bulunmaktadır. Yüksek lisans ve doktorasını Hacettepe Üniversitesinde tamamlamıştır. Nvivo kullanımı ve eğitimi konusunda ülkemizin önde gelen isimlerindendir.  NVivo ve Nitel veri analizi konusunda birçok eğitim vermiş olan Dr. BAKLA, aynı zamanda IF değeri 2’den büyük 5 SSCI indexli makalenin yazarıdır.  EndNote gibi atıf referans programlarını iyi derece kullanmaktadır.  

 

Eğitmen: Dr. Öğretim Üyesi Arif BAKLA 

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100  Memnuniyet ve İade garantisi

Özellikleri: İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma ve datalar üzerinde çalışma imkanı

Fiyat:
249,90 TL
Ders İzleme Süresi: 45 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 14
Durum: Satın Alınabilir


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 1 Kişi Oyladı (100/100)

1 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

E.V.

İŞLEMİ NASIL GERİ ALIYORUZ


Eğitmenin Cevabı (ARİF BAKLA)

Merhaba Emine hocam, NVivo'da hangi işlemi geri aldığınıza bağlı genelde. Ama birçok durumda hızlı erişim çubuğundaki geri al butonunu kullanabiliriz. Kodlamada sağ tık menüsünden "kodlamayı kaldır" seçeneği kullanılabilir. İleri alma ise yoktur. Verileri kaydettiğiniz zaman geri alma işlemi yapılamaz. Kolay gelsin.


N.A.

NVİVO12 ÇERÇEVE MATRİSİ DIŞA AKTARILABİLİR Mİ?


Eğitmenin Cevabı (ARİF BAKLA)

Evet hocam. Framework matrixler klasörüne girdikten ve ilgili matrisi seçtikten sonra veri (Data) sekmesinden dışa aktar (Export) grubuna tılayarak yapıyorsunuz. Sağ tık menüsü de çalışmaktadır. İyi çalışmalar.


N.A.

MERHABA, ÖNCELİKLE EĞİTİMLERİNİZDEN ÇOK FAYDALANDIĞIMI BELİRTMEK İSTERİM. İKİ SORUM VAR: 1. TEK KULLANICILI BİR PROJEDE, BİR PDF DOSYASINI (KULLANICI UYUMU SORGUSU İÇİN) İKİNCİ KODLAYICI TARAFINDAN YAPILAN KODLAMALARDAN NASIL ARINDIRABİLİRİZ? 2. PDF AĞIRLIKLI BİR PROJEDE (YİNE KULLANICI UYUM SORGUSU İÇİN) VERİLERİN %10 UNU ALDIĞIMIZDAN NASIL EMİN OLABİLİRİZ? NVİVO'DA BUNUN BİR YOLU VAR MI HOCAM? TEŞEKKÜR EDER İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.


Eğitmenin Cevabı (ARİF BAKLA)

Hocam merhaba. 1. Kullanıcı uyumu sorgusunda 2. kodlayıcıyı çıkarırsanız kullanıcı uyumunu hesaplayamazsınız. Kodlamaları doğrundan bir çıkarma yolu yok. Kodlama çizgilerinden takip edebilirsiniz. 3 veya daha fazla kodlayıcı varsa o durumda sadece 2 tanesini seçersiniz 3.yü bırakırsınız (Kodlama karşılaştırma sorgulaması diyalog kutusunu kullanarak). 2. Herbir noda kodlanmış kısımların yüzdesi gözükmektedir. O yüzdelere bakarak hesaplayabilirsiniz. Ama o yüzdeler sadece ilgili kaynak için geçerlidir. Herbirini ayrı ayrı hesaplamanız gerekir. Sayfa bazında düşünebilirsiniz. (Tüm kaynak sayfa sayısı/10= kodlamanız gereken sayfa sayısı). Bunu sözcük olarak düşünmeniz şart değil. %10 kaba bir rakam zaten. Alternatif olarak başka bir program ile pdflerin kelimlerini saydırabilirsiniz ve istediğiniz kadarını nvivoda kodlayabilirsiniz.