Ders Detayı

Her Yönü İle Tez ve Tez Yazımı
6 Video, Ders Süresi: 60 gün 5,0

Dersler 

Ders 1: Tez Konusunun Belirlenmesi Bölüm 1

Ders 2: Tez Konusunun Belirlenmesi Bölüm 2

Ders 3: Tezin Ön Bölümleri

Ders 4:Tezin Ana Bölümleri (Giriş, Kuramsal Çerçeve ve İlgili Araştırmalar)

Ders 5: Tezin Ana Bölümleri (Yöntem, Bulgular ve Yorum, Sonuç ve Öneriler)

Ders 6:Tezin Arka Bölümleri (Kaynakça, Ekler, Özgeçmiş vb.) ve Tezin YÖK'e Yüklenmesi, Enstitüye Teslimi

 

Not: Bu ders toplam 275 dk'dır.

 

Eğitmen: Prof. Dr. Süleyman Nihat ŞAD

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: % 100 Memnuniyet ve iade garantisi

Özellikleri:  İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma imkanı

Eğitmen Hakkında:Prof. Dr. Süleyman Nihat ŞAD “ Nitel veri analizi ve kodlama” başta olmak üzere birçok kitabın yazarı ya da çevirmenidir. Tez Yazımı, Nitel ve Nicel Araştırma Yöntemleri ve veri analizi konusunda ülkemizin önde gelen araştırmacıları arasında yer alan Dr. ŞAD,  uluslararası yayın performansı bakımından alanında önde gelen isimler arasında yer almaktadır.  SSCI indexli dergilerde birden fazla makale yayınlamıştır. Birçok projenin yürütülmesine imza atmış olan Dr. Şad, özellikle ülkemizde yeni kullanılmaya başlanan Jamovi, TAP gibi programları konusunda uzmandır. Birçok eğitimi başarı ile yürütmüş olan  Dr. Şad,  gerek  H-indexi gerek  atıf sayısı bakımından  dünyada  önde  gelen araştırmacılar arasında yer almaktadır.  Halen İnönü Üniversitesi’nde görev yapmaktadır.   

Fiyat:
179,00 TL
Ders İzleme Süresi: 60 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 6
Durum: Satın Alınabilir


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 1 Kişi Oyladı (100/100)

1 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

B.Ç.

MERHABA HOCAM, REVİEW ÇALIŞMALARDAN BAHSEDİYORSUNUZ VİDEODA BU ÇALIŞMALARA ULAŞMADA NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM?


Eğitmenin Cevabı (SÜLEYMAN NİHAT ŞAD)

Sayın Çetin, literatür taramanızda özellikle "review" ya da "derleme" anahtar kelimelerini kullanırsanız bu derleme çalışmalara daha hızlı ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar.


A.E.

HOCAM MERHABA, RUSÇA KAYNAKLARI KAYNAKÇADA NASIL GÖSTERİRİZ? KİRİL ALFABESİNDE YAZAR İSİMLERİ TÜRKÇE OKUNUŞUYLA YAZILMAKTA BİLDİĞİM KADARIYLA. METİN İÇİ ATIFLARDA YAZAR ADINI BU ŞEKİLDE VERİYORUM. FAKAT KAYNAKÇADA KİTABIN TAM İSMİNİ DE TÜRKÇE OKUNUŞUYLA MI YOKSA KİRİL ALFABESİYLE Mİ YAZMAK GEREKİR?


Eğitmenin Cevabı (SÜLEYMAN NİHAT ŞAD)

Sayin Esen, Kaynakça yaziminda esas olan okuyan kişinin, verilen künyeden hareketler ilgili esere ulaşabilmesidir. Dolayısıyla orjinal halini vermek gerekir. Ancak köşeli parantez içerisinde çevirisi de verilmelidir. Örnekler için APA Manual (2010) sayfa 204'e ya da APA Manual (2020) sayfa 264'e ve 323'e bakabilirsiniz.


M.B.

DEĞERLİ SÜLEYMAN NİHAT ŞAD HOCAM, HER YÖNÜ İLE TEZ VE TEZ YAZIMI VİDEONUZU (1. DERSTEN 6. DERSE KADAR) SONUNA KADAR İZLEDİM. HOCAM BİR DERS ANCAK BU KADAR SOMUT BİR HALE GETİRİLEREK VE HER KESİMDEN ARAŞTIRMACININ SEVİYESİNE UYGUN BİR ŞEKİLDE ANLATILABİLİR. BU ÖZVERİLİ ANLATIMINIZDAN DOLAYI SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM, İYİ Kİ VARSINIZ.


Eğitmenin Cevabı (SÜLEYMAN NİHAT ŞAD)

Sayın Bayraktar, derslerden istifade ettiğinize dair bu nazik dönütünüz beni ziyadesiyle sevindirdi. Tez sürecinizde desteğe ihtiyacınız olursa benimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlık ve başarılar dilerim.


T.D.

HOCAM, HER YÖNÜ İLE TEZ VE TEZ YAZIMI İLE İLGİLİ EĞİTİM VİDEOLARINIZIN TAMAMINI İLGİYLE İZLEDİM. SON DERECE FAYDALI BULDUM. VERDİĞİNİZ BİLGİLERİN SOMUT ÖRNEKLERLE YANSITILMASI VE TEZ SÜRECİNİN TÜM AŞAMALARINI ELE ALMA BİÇİMİNİZ YOĞUN EMEK İÇERİYOR. SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGILARIMLA.


Eğitmenin Cevabı (SÜLEYMAN NİHAT ŞAD)

Sayın Demir, derslerden istifade ettiğinize dair bu nazik dönütünüz beni ziyadesiyle sevindirdi. Tez sürecinizde desteğe ihtiyacınız olursa benimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlık ve başarılar dilerim.