Ders Detayı

EndNote Eğitimi
7 Video, Ders Süresi: 40 gün 5,0

Dersler

Ders 1: EndNote Giriş

Ders 2: EndNote Web Arayüzü

Ders 3: EndNote İçe Kaynak Aktarma

Ders 4: EndNote Collect Menusu

Ders 5: EndNote Organize Menusu

Ders 6: Biçim (Format) ve Eşleştir (Match) Menüsü

Ders 7: EndNote Yazarken Atıfta Bulunmak

 

Not: Bu ders toplam 76 dk'dır.

 

EndNote Eğitimin İçeriği:

EndNote (Online); kişisel bilgi veritabanlarınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri (örneğin makaleleri, kitapları, dergileri, katalogları, görsel verileri vb.) saklamanıza, düzenlemenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan, makale yazım sürecinizde 6000’ in üzerinde farklı bibliyografya (dergi) stili (APA, Harvard, MLA, Turabian v.b.) ile atıf, şekil ve referanslarınızı düzenlemenize yardımcı olan ve çalışmalarınızı yayınlamak için en uygun dergileri öneren özel bir veritabanı ve bibliyografya yazılımıdır.#EndNote#atıf
#Yayınperformans#kaynakçayönetim

  • EndNote bir online arama aracıdır.
  • EndNote bir referans ve imaj veritabanıdır.
  • EndNote gelişmiş bir makale ve bibliyografya yazılımıdır.
  • EndNote ortak ve multidisipliner çalışmalarınız için en mükemmel platformları sunar.
  • EndNote makale yazım sürecinizi hızlandıran en etkili yardımcınızdır

EndNote;  bazen birgün, bazen haftalar süren atıf ve alıntı yapma, kaynakça oluşturma, uygun SSCI/SCI/AHCI indexli dergi bulma süreçlerini dakikalar içinde tamamlar.

Hızlı atıf ve lıntı yapın

Kaynakça oluşturun

SSCI/SCI/AHCI indexli dergi bulun

 

Eğitmen Hakkında: Dr. Öğretim Üyesi Arif BAKLA “Nvivo İle Nitel Veri Analizi” adlı kitabın yazarıdır. Ayrıca Nitel Araştırma Yöntemleri ve Nitel Araştırma ve Değerlendirme Yöntemleri isimli çeviri kitaplarda bölüm çevirisi yapmıştır.  Alan ile ilgili birçok kitap bölümü bulunmaktadır. Yüksek lisans ve doktorasını Hacettepe Üniversitesinde tamamlamıştır. Nvivo kullanımı ve eğitimi konusunda ülkemizin önde gelen isimlerindendir.  NVivo ve Nitel veri analizi konusunda birçok eğitim vermiş olan Dr. BAKLA, aynı zamanda IF değeri 2’den büyük 5 SSCI indexli makalenin yazarıdır.  EndNote gibi atıf referans programlarını iyi derece kullanmaktadır.  

Eğitmen:  Dr. Arif BAKLA 

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100  Memnuniyet ve İade garantisi

Özellikleri:  İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma  İmkanı

Fiyat:
139,90 TL
Ders İzleme Süresi: 40 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 7
Durum: Satın Alınabilir


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 1 Kişi Oyladı (100/100)

1 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

O.A.

HOCAM DERSİN TAMAMI ENDNOTE WEB ÜZERİNE KEŞKE ENDNOTE 8.İDE ANLATSAYDINIZ. BENDE END NOTE 8.2 VAR. NASIL KULLANACAĞIMI NERDEN ÖĞRENEBİLİRİM?


Eğitmenin Cevabı (ARİF BAKLA)

Oktay hocam Endnote'un masaüstünü çekme planlarım var ama yoğunluktan dolayı yapamadım. 8.2'yi en iyi youtube'dan öğrenirsiniz. Bir de tabi deneme yanılma. Teşekkürler. İyi çalışmalar.


H.

HOCAM ÖNCELİKLE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. ÇOK AYDINLATICI OLDU. ÇOĞU ÜNİVERSİTESİ (YAZAR, YIL:35) GİBİ KABUL EDİYOR. "P"'Yİ YADA TÜRKÇEDE SS. Yİ NASIL KALDIRABİLİRİZ. ÇÜNKÜ ELLE KALDIRDIĞIMIZ DA GÜNCELLEME ANINDA TEKRAR GELECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİNİZ. TEŞEKKÜR EDERİM.


Eğitmenin Cevabı (ARİF BAKLA)

Merhaba hocam, Normalde APA'yı seçerseniz ss.'yi veya pp. veya p.'yi kaldıramazsınız. Başka bir stil seçmeniz gerekir. O zaman da diğer düzenler değişir. Zaten bunların APA'da olması gerekir. En iyisi bu şekilde çalışmak ve en son normal metne dönüştürdüğünüzde pp'leri kaldırabilir elle. Çok da uzun sürmez 50 kaynak olsa 5 dk.'da halledilir. Ama tekrar ifade etmek gerekir ki pp. p. s. gereklidir apa'da. İyi çalışmalar.