Ders Detayı

EndNote Masaüstü ve Web Kullanımı Eğitimi
10 Video, Ders Süresi: 75 gün

Dersler

Ders 1: EndNote’a giriş

Ders 2: EndNote kurulumu

Ders 3: EndNote ve Word içerisinde EndNote sekmesi arayüz tanıtımı

Ders 4: EndNote üzerinde işlemler

Ders 5: Farklı veritabanları ya da arama motorlarından EndNote’a aktarma yapma

Ders 6: Word ve EndNote işbirliğinde makale/tez yazma işlemleri

Ders 7: EndNote senkronizasyonu

Ders 8: EndNote online işlemleri

Ders 9: PDF içinde notlar alarak akıllı gruplar oluşturma

Ders 10: Soru - Cevap

Bu eğitim içeriği toplam 170 dk.’dır.

 

Eğitmen Hakkında

Çelebi ULUYOL, lisans eğitimini bilgisayar sistemleri öğretmenliği, yüksek lisansını elektronik ve bilgisayar eğitimi ve doktorasını eğitim teknolojisinde tamamlamıştır. Halen Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nde çalışmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bilgisayar donanımı, bilgisayar ağları, işletim sistemleri, öğretim teknolojileri ve materyal tasarımı, artırılmış gerçeklik, teknoloji ve bilgi yönetimi, uzaktan eğitim ve akademik araştırmalarda teknoloji kullanımı dersleri vermektedir. Teknolojinin eğitime entegrasyonu ile ilgili ulusal ve uluslararası birçok makalesi, sempozyum bildirisi ve kitabı bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli projelerde çalışmıştır.Özellikle son dönemde öğretmenlerin ve öğretim elemanlarının hizmet içi eğitimlerinde bazı görevler üstlenmiştir. Dr. Uluyol, eğitimde teknoloji entegrasyonu konusunda son beş yıldır okul ve kurumlarla birlikte çalışmaktadır. Bu anlamda STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik), robotik uygulamalar, 3 boyutlu tasarım, kodlama ve Tübitak projeleri danışman öğretmen eğitimi ile ilgili öğretmenlerin ve öğrencilerin gelişimine destek sağlamaktadır.Uzmanlık alanlarından biri de uzaktan eğitimdir. Okullarda kullanılan uzaktan eğitim platformları, öğrenme yönetim sistemleri, eğitimde kullanılan teknolojik araçlar ve öğretim tasarımı üzerine çalışmalarına devam etmektedir.

#AYEUM  #ENdnote #kaynakça  #atıf

 

Eğitmen: Doç. Dr. Çelebi ULUYOL

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100  Memnuniyet ve İade Garantisi

Özellikleri: İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma  ve veriler üzerinde çalışma  imkanı

Fiyat:
449,90 TL
Ders İzleme Süresi: 75 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 10
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

N.C.

HOCAM MERHABA, EĞİTİMİNİZDEN ÇOK YARARLANDIM. EMEKLERİNİZE SAĞLIK. BİR SORUM OLACAK. UYGULAMADA "ONLİNE SEARCH" YAZAN KISIMA VERİTABANI EKLEMEK İSTEDİĞİMDE ENDNOT.COM SİTESİNDEN DOWNLOAD ARAMASINDA İSTEDİĞİM VERİTABANI ÇIKMIYOR. ÖRNEĞİN MALTEPE ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE KATOLUĞU BULUNAMADI UYARISI ALIYORUM. AYRICA TR ULAKBİLİM VB. DİZİNLERİ EKLEYEBİLİR MİYİM? TEŞEKKÜR EDERİM, SAYGILAR


Eğitmenin Cevabı (ÇELEBİ ULUYOL)

Nafiz Bey öncelikle teşekkür ederim. Öncelikle soruyu anlamak istiyorum. Uygulamayı açıp, online search kısmında veritabanı olarak Maltepe Üniversitesi kataloğu veya Ulakbim gibi dizinleri eklemek istiyorsunuz ve bunları bulmuyor ya da nereden bulabileceğinizi soruyorsunuz değil mi? Online search altında Web of Science gibi TR Ulakbim görmek istiyorsunuz değil mi? Sorunuzu net anlarsam nokta atış cevap vereceğim. Teşekkürler.


N.C.

HOCAM MERHABA, SİZDEN GELEN MAİLE CEVAP YAZDIM ANCAK ZAMAN GEÇİNCE ULAŞMADIĞINI DÜŞÜNEREK BURADAN TEKRAR YAZMAM GEREKİYOR GİBİ DÜŞÜNDÜM. O SEBEPLE BURADAN DA SORUNUZA CEVAP VERMEK İÇİN YAZIYORUM: EVET, ONLİNE SEARCH KISMINDA VERİTABANI OLARAK MALTEPE ÜNİVERSİTESİ KATALOĞU VEYA ULAKBİM GİBİ DİZİNLERİ EKLEMEK İSTİYOR, WEB OF SCİENCE GİBİ TR ULAKBİM GÖRMEK İSTİYORUM. TEKRAR EMEKLERİNİZE SAĞLIK HOCAM. ÇOK ŞEYLER ÖĞRENDİM. KENDİ DERSLERİM VE ÇALIŞMALARIMDA UYGULAYACAĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM. VAR OLUN SAYGILARIMLA


Eğitmenin Cevabı (ÇELEBİ ULUYOL)

Nafiz Bey, Güzel düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. Cevap şu şekildedir: 1. https://endnote.com/ adresine gidiniz. 2. Sayfanın en altında downloads kısmına tıklayınız: https://endnote.com/downloads 3. Açılan sayfada Connection files for online databases başlığı altında Add connection files linline tıklayınız: https://endnote.com/downloads/connection-files/ 4. Arama kısmından istediğiniz veritabanı ya da indeksi download diyerek, endnote içerisinde açabilirsiniz. 5. Ben Maltepe University kataloğunu listede göremedim, örneğin Gazi Üniversitesini kataloğunu gördüm. 6. Download all connections diyerek tüm veritabanlarını da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ancak bunu önermiyorum. Yararlı olması ümidiyle, hoşçakalın.


G.A.

SAYIN HOCAM, ÖNCELİKLE ANLATIMINIZ İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. EMEKLERİNİZE SAĞLIK. BENİM ŞÖYLE BİR SORUM OLACAK. HOCAM BEN MAKALEYİ ENDNOTE YÜKLEDİM ÖRNEĞİN; MURAT ÖZTÜRK, D. DENİZ SAYINER, F. ALBAY, A. YAZARLAR BU ŞEKİLDE OLARAK YAPTIM. DAHA SONRA KAYNAK EKLE TUŞUNA BASTIĞIM ZAMAN APA 6 YA GÖRE SADECE BANA MURAT ÖZTÜRK , 2018 DEDİ. AMA APA 6 YA GÖRE DİĞERLERİNDE 3 YAZARLI OLUNCA HEPSİNİ TAMAMEN YAZIYOR Kİ APA 6 YA BAKTIĞIMDA DA 3 YAZARLI OLUNCA HEPSİNİN SOY İSMİ YAZILARAK KAYNAKÇADA BELİRTİYOR. BU DURUMU MANUELLE DÜZELTEBİLDİM (OFF TUŞUNA BASARAK) . AMA HEP MANUELLE Mİ DÜZELTECEĞİM, NEREYİ YANLIŞ YAPIYORUM. İŞİN İÇİNDEN BİR TÜRLÜ ÇIKAMADIM. İŞİN İLGİNÇ TARAFI BAŞKA BİR ÜÇ YAZARLI MAKALEDE EKLE DEDİM BU SEFER EKLEME YAPTI, DAHA SONRA AYNI KAYNAĞI TEKRAR KULLANMAM GEREKTİ AYNI WORD İÇERİSİNDE BU SEFER YAPMADI. UMARIM DERDİMİ ANLATABİLMİŞİMDİR HOCAM. İLGİNİZ VE ANLAYIŞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGILARIMLA.


Eğitmenin Cevabı (ÇELEBİ ULUYOL)

Merhaba, Öncelikle şunu netleştirmek istiyorum. Her kaynak eklemede bir sefere mahsus 3 yazarlı ekliyor, ardından mı eklemiyor? İkinci ya da üçünkü kez kullanırken sadece ilk yazarı mı eklemektedir? Teşekkürler.


G.A.

MERHABA HOCAM, EVET DEDİĞİNİZ GİBİ YAPIYOR. TEŞEKKÜR EDERİM.


Eğitmenin Cevabı (ÇELEBİ ULUYOL)

Merhaba. Bunun birkaç nedeni olabilir: 1. Aynı makale kaydını birden fazla şekilde ekleme durumunuz olabilir mi? bir kontrol ediniz. 2. Stiller kısmından hem word hem de Endnote içerisinde kullanmak istediğiniz stil APA olarak kontrol ediniz. Bunu yaptıktan sonra endnote içerisinde ayarlar kısmında yazar isimleri ile ilgili olarak detayları bir kez daha gözden geçirelim. Olmazsa daha mikro düzeyde öneriler vereceğim. Teşekkürler.


E.D.

HOCAM MERHABA WEB OF SCİENCE SCI YADA SSCI KÜTÜPHANELERİNE TIKLADIĞIM ZAMAN ŞU ŞEKİLDE BİR HATA MESAJI ALIYORUM: "COLLECTİON CANNOT BE NULL OR EMPTY STRİNG". BUNU DÜZELTMEK İÇİN NE YAPABİLİRİM?


Eğitmenin Cevabı (ÇELEBİ ULUYOL)

Merhaba, Proxy ayarı yaparak bağlanınca ya da yetkisiz bir yerden erişince bu uyarıyı verebilir. Kampüs içinden ya da üyeliği olan bir yerden bağlanmanız gerekmektedir.


E.D.

KAMPÜS İÇİNDEN ERİŞİM SAĞLIYORUM. WEB OF SCİENCE CORE DA ARAMA YAPIYOR. WEB OF SCİENCE SCİ YA DA SSCİ DE ARAMA YAPMIYOR SADECE. HOCAM DİĞER BİR SORUN DA SEÇTİĞİM MAKALELERİ KÜTÜPHANE EKLEYEMİYORUM. SAĞ ÜST KÖŞEDEKİ ARTI AKTİF OLMUYOR. BUNUN BİR ÇÖZÜM YOLU VAR MI ACABA? TEŞEKKÜRLER.


Eğitmenin Cevabı (ÇELEBİ ULUYOL)

Merhaba, Çift tırnak aktif olması için online search kısmında bulduğumuz kayıtları öncelikle kütüphanemize eklememiz gerekir. Word içerisinde kullanabilmemiz için kütüphanemizde kaydın olması gerekmektedir. Online search kısmından eklemek istersek pasif olur.