Ders Detayı

Doküman Analizi Eğitimi
6 Video, Ders Süresi: 75 gün

Dersler

Ders 1: Tanıtım

Ders 2: Doküman Analizi Nedir?

Ders 3: Doküman Analizinin Kullanımı ve Aşamaları

Ders 4: Veri Analizi, Avantaj-Dezavantaj

Ders 5: Tartışmalar ve Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Ders 6: Örnek Bir Çalışma

Not:Bu ders toplam 115 dk'dır.

Eğitmen Hakkında

Doç. Dr. Ramazan SAK , 2002 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. 2005 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda bilim uzmanlığı derecesini, 2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü İlköğretim Bölümü’nde doktor unvanını aldı. 2002-2005 yılları arasında Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında öğretmen, 2006-2007 yılları arasında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Programında öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2008-2013 yılları arasında ODTÜ’de araştırma görevlisi, 2013-2019 yılları arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde yardımcı doçent/doktor öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2011-2012 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde University of North Texas’da misafir araştırmacı olarak, 2017-2018 yılları arasında yine Amerika Birleşik Devletleri’nde University of North Carolina at Chapel Hill’de doktora sonrası araştırmaları için bulundu. Halen Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Temel Eğitim Bölümünde doçent olarak görev yapmaktadır. Alanında çeşitli yurt içi ve yurt dışı yayınları vardır.

Eğitim Hakkında

Eğitim modülünde şu başlıklarda bilgiler paylaşılacaktır: Doküman analizi nedir? Doküman analizinin kullanımı, Doküman analizinin aşamaları, Doküman analizinde veri analizi yapma, Doküman analizinin avantajları-dezavantajları, Doküman analizine ilişkin bazı tartışmalar, Doküman analizinde göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar ve örnek bir doküman analizi çalışmasının incelenmesi.

#AYEUM  #yeniyöntemler #doküman analizi #dokümanınincelenmesi

Eğitmen: Doç. Dr. Ramazan SAK

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100 Memnuniyet ve İade Garantisi

Özellikleri: İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma imkânı

Fiyat:
624,90 TL
Ders İzleme Süresi: 75 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 6
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

E.D.

HOCAM MERHABALAR; DÖKÜMAN (DOCUMENT) ANALİZİ VE İÇERİK (CONTENT) ANALİZİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?


Eğitmenin Cevabı (RAMAZAN SAK)

Doküman analizi bir araştırma yöntemidir. İçerik analizi ise bir veri analizidir. Diğer bir ifadeyle doküman analizinin bir aşaması olan veri analizi sürecinde içerik analizi yapılmaktadır.