Ders Detayı

Bilimsel Araştırmalarda Teknoloji Kullanımı
14 Video, Ders Süresi: 60 gün

Dersler

Ders 1: Giriş

Ders 2: Veritabanlarında Arama Yapma

Ders 3: Publish or Perish Yazılımı

Ders 4: PDF Belgeleri ile Çalışma

Ders 5: Endnote ve Nvivo ile Hızlı Literatür Tarama (Bölüm I: EndnoteWeb ve Yazarken Atıfta Bulunma)

Ders 6: Endnote ve Nvivo ile Hızlı Literatür Tarama (Bölüm II: NVivo)

Ders 7: Sesten Yazıya Araçları

Ders 8: Atıf Uyum Denetimi

Ders 9: DOI Numaraları ile Çalışma

Ders 10: Yazım Denetimi

Ders 11: İntihal Yazılımı Kullanma

Ders 12: Nitel Verileri Dökümleme

Ders 13: Dergi Arama Motorları ve Dergi Bulma Stratejileri

Ders 14: Akademik Ağları Kullanma/Çalışmalarınızı Paylaşma

Eğitmen Hakkında

Doç. Dr. Arif Bakla Lisans, Yüksek Lisans ve Doktorasını Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. MEB’de öğretmenlik yapmış ve okutman olarak Selçuk Üniversitesi’ne girmiştir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde kurucu öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 2015 yılında TÜBİTAK bursu ile Iowa State Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Uygulamalı Dilbilim ve Teknoloji Bölümü’nde ziyaretçi bilim insanı olarak görev yapmış ve burada araştırmalar yürütmüştür. Halihazırda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Çalışma alanı teknoloji destekli yabancı dil öğretimi ve teknoloji destekli araştırma yöntemleridir. Karma araştırmalar, nitel araştırmalar ve bilgisayar destekli nitel veri analizi konusunda kalkınma ajansları da dahil olmak üzere çeşitli kurumlarda eğitimler vermiş ve uluslararası toplantılarda çalıştaylar yapmıştır. Dr. Bakla’nın yöntembilimsel uzmanlık alanı karma araştırmalar, nitel araştırmalar ve bilgisayar destekli nitel veri analizidir. Son yıllarda Language Learning & Technology, ReCALL, Computers & Education, Qualitative Research, Instructional Science and Australian Journal of Education gibi etki faktörü yüksek ve alanda ilk sıralarda yer alan uluslararası dergilerde yayınlar yapmıştır. NVivo ile Nitel Veri Analizi başta olmak İngilizceden Türkçeye çeviri çalışmaları yapmıştır. Ayrıca çeviri programları konusuna ilgi duymaktadır ve Putting Pen to Paper: Academic Paragraph Writing adlı kitabın yazarıdır.

 

 

 

 

 

Eğitmen:Doç.Dr.Arif BAKLA

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100  Memnuniyet ve İade Garantisi

Özellikleri: İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma  ve Veriler üzerinde çalışma  imkanı

Fiyat:
349,90 TL
Ders İzleme Süresi: 60 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 14
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

E.A.

HOCAMM ÇOK TEŞEKÜRLER ÖZELLİKLE NVİVO VİDEO İÇİN


Eğitmenin Cevabı (ARİF BAKLA)

Rica ederim hocam. Faydalandığınızı duymak multu ediyor beni.


M.S.C.

SAYIN HOCAM; AĞZINIZA VE EMEĞİNİZE SAĞLIK...SAYIN HOCAM; DAHA ÖNCE KAYIT CİHAZINA KAYDETTİĞİMİZ BİR SES VERİSİNİ WORDE NASIL AKTARABİLİRİZ?SAYGILARIMLA...


Eğitmenin Cevabı (ARİF BAKLA)

Mehmet hocam merhaba, Bunun için eğitimde birkaç önerim olmuştu. Biri Google Drive sesli yazma ile (bir belge açıp araçlar sesli yazma bağlantısından dinleyip söyleyerek yazma) diğeri elden NVivo veya Soundscriber gibi bir program yardımıyla elden yazmak. Bu eğitimi çektikten sonra yeni bir şey daha gördüm. Screencast-o-matic'in ücretli versiyonunda otomatik olarak videonun altyazılarını hazırlıyor ve oradan kopyalayıp worde aktarılabilir. Ancak şimdiye kadar bu işi doğrudan yapan bir program yok. Birkaç küçük (ve genellikle pahalı) yazılım dışında. Onları denemedim.