Ders Detayı

Alan Eğitiminde Makale ve Akademik Yazma Eğitimi
8 Video, Ders Süresi: 60 gün

Dersler

Ders 1 : Alan Eğitiminde Uluslararası Makale Yazımında (Özellikle Web of Science’da Taranan Dergilere Yönelik) Dikkat Edilmesi Gereken Temel Hususlar

Ders 2 : Makale Başlığı Yazımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ders 3 : Özet ve Anahtar Kelime Yazımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ders 4 : Giriş ve Literatür Taraması/Kavramsal-Teorik Çerçeve Nasıl Yazılmalıdır?

Ders 5 : Makalenin Metot Kısmı Nasıl Olmalıdır?

Ders 6 : Bulgular ve Tartışma Kısmı Nasıl Yazılmalıdır?

Ders 7 : Öneriler, Sınırlılıklar, Sonuç ve Referanslar Nasıl Yazılmalıdır?

Ders 8 : Makale Dergiye Nasıl Gönderilir ve Yayım Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Eğitim Hakkında

Alan Eğitiminde Uluslararası Makale Yazımında Dikkat Edilmesi Gereken hususları anlatan bu eğitimde uluslararası bilimsel bir makalede bulunması gereken tüm basamaklar ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Özelikle etki faktörü yüksek olan Web of Science’da taranan dergilerde yayın yapmanın inceliklerini anlatan bu eğitimden Alan Eğitimi (Matematik Eğitimi, Fen Eğitimi, Türkçe Eğitimi, Sosyal Bilgiler Eğitimi, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, BÖTE vb.) çalışan herkes faydalanabilir.

Eğitmen Hakkında

Prof. Dr. Mustafa Sami Topçu, Doktora eğitimini 2008 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İlköğretim (Fen Bilimleri) Eğitimi Programı’nda tamamlamıştır. 2007 yılında Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Florida Üniversitesi’nde (University of Florida) misafir araştırmacı olarak bulunmuş ve burada doktora tezinin önemli bir kısmını tamamlamıştır. Dr. Topçu 2009 yılında ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından İlköğretim Doktora Programı “En İyi Tez Ödülü”ne layık görülmüştür. 2014-2015 yılları arasında ABD’deki Missouri Üniversitesi’nde (University of Missouri-Columbia) sosyo-bilimsel konular ve STEM Eğitimi üzerine araştırmalar yapmak üzere öğretim üyesi olarak bulunmuştur. Ayrıca 2013 yılından itibaren Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. Dr. Topçu’nun Sosyo-bilimsel konular, argümantasyon ve epistemolojik inançlar konularındaki çalışmaları “International Journal of ScienceEducation” ve “International Journal of ScienceandMathematicsEducation” gibi etki faktörü yüksek dergilerde yayımlanmıştır. Dr. Topçu’nun birçoğu Web of Science’da taranan 35 uluslararası makalesi bulunup h endeksi 9’dur. Dr. Topçu, “International Journal of ScienceandMathematicsEducation” dergisinin editörler kurulunda olmakla beraber “International Journal of ScienceEducation” gibi alandaki prestijli birçok dergide hakemlik görevini yürütmektedir. Dr. Topçu, TÜBİTAK Yönetim Kurulu tarafından “Fen Bilimleri Eğitimi alanında sosyo-bilimsel konular, argümantasyon ve epistemolojik inançlar konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle 2018 Yılı TÜBİTAK Teşvik Ödülü’nü almaya layık görülmüştür.

 

 

Eğitmen:  Prof.Dr.Mustafa Sami TOPÇU

Katılım Belgesi: Evet

Durum :Tüm Dersler Eklendi

Garanti: % 100  Memnuniyet ve İade garantisi

Özellikleri:  İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma imkanı

Fiyat:
299,90 TL
Ders İzleme Süresi: 60 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 8
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar