Ders Detayı

Temel Amos Eğitimi (Yapısal Eşitlik Modellemesi)
5 Video, Ders Süresi: 45 gün 5,0

 Dersler

 Ders 1: AMOS'a Giriş ve Temel Kavramlar,

 Ders 2: Doğrulayıcı Faktör Analizi 

 Ders 3: Doğrulayıcı Faktör Analizi  Uygulamalı

 Ders 4: Doğrulayıcı Faktör Analizi  Uygulamalı 2

 Ders 5: Yol Analizi

 

Not:Bu ders toplam 170 dk'dır.

 

Eğitmen: Kollektif

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100  Memnuniyet ve İade garantisi

Özellikleri:  İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma  İmkanı

 

Eğitimin İçeriği ve AMOS

IBM SPSS Amos, hipotezleri karmaşık değişken ilişkileri üzerinde test etmek ve verilerden yeni öngörüler elde etmek için, yapısal eşitlik modellemesinin (SEM) kolayca kullanılmasını sağlar.

 IBM® SPSS® Amos; regresyon, faktör analizi, korelasyon ve değişken analizi de dahil, standart çok değişkenli analiz yöntemlerini genişleterek araştırma ve teorilerinizi desteklemenize olanak sağlayan, güçlü bir yapısal eşitlik modellemesi yazılımıdır. SPSS Amos ile, sezgisel bir grafiksel veya programlama kullanıcı arabirimi kullanarak, karmaşık ilişkileri standart çok değişkenli istatistik tekniklerinden daha doğru bir şekilde yansıtan tutumsal ve davranışsal modeller oluşturabilirsiniz #Amos #Yapısaleşitlik#örtükdeğişken#Ölçekgeliştirme

Amos, hipotezleri değişken ilişkileri üzerinde test etmek ve verilerden yeni öngörüler elde etmek için, yapısal eşitlik modellemesinin kullanılmasını sağlar.

AMOS 22’nin deneme sürümü https://www-01.ibm.com/marketing/iwm/iwmdocs/tnd/data/web/en_US/trialprograms/G556357A25118V85.html

 

Eğitmen Hakkında:  Kollektif Hocalarımız “AMOS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi”, “Aracı, Düzenleyici ve Durumsal Etki Analizleri” ve “Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri” isimli kitapların yazarıdır.  Nicel araştırma yöntemleri konusunda eserlerine en çok başvurulan araştırmacılar arasında yer almaktadır.  Nicel Araştırma Yöntemleri ve veri analizi konusunda ülkemizin önde gelen araştırmacıları arasında yer alan kollektif hocalarımız,  uluslararası yayın performansı bakımından alanında önde gelen isimler arasında yer almaktadır.  SSCI indexli dergilerde birden fazla makale yayınlamıştır. Birçok projenin yürütülmesine imza atmış olan Kollektif hocalarımız,  ileri veri analiz konusunda uzmanlaşmıştır. Birçok kongreye panelist olarak katılan eğitmen,   gerek deneyimi gerekse bilgi birikimi ile araştırma yöntemleri konusunda Türkiye adından en çok söz ettiren,  atıf alan araştırmacılar arasındandır.  Eserleri başucu kaynak niteliği taşımaktadır.

Fiyat:
199,90 TL
Ders İzleme Süresi: 45 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 5
Durum: Satın Alınabilir


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 2 Kişi Oyladı (100/100)

2 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar