Ders Detayı

MAXQDA Başlangıç Eğitimi
10 Video, Ders Süresi: 30 gün

Dersler 

Ders 1: MAXQDA'ya Giriş ve Genel Bilgiler

Ders 2: MAXQDA Giriş Sayfası ve Başlangıç

Ders 3: Belgeleri alma 1 (doc, pdf, image, odak grup, anket verisi)

Ders 4: Belgeleri Alma 2 (sosyal medya verileri, belge oluşturma)

Ders 5: Ses-video dosyalarının deşifreleri

Ders 6: Metin-Resim Kodlama

Ders 7: Görsel-işitsel (Resim, Müzik, Ses, Video vd.) dosya kodlama

Ders 8: Yaratıcı kodlama

Ders 9. Öznitelik (değişken) ataması

Ders 10: Metin geri çağırma (geri çağrılan bölümler) Notlar oluşturma ve yönetme (memo ve yorumlar)

 

Not:Bu ders toplam 205 dk'dır.

 

 

Eğitmen:  Dr. Öğretim Üyesi  Zeynep KURNAZ

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100 Memnuniyet ve İade garantisi

Eğitmen Hakkında: Dr. Öğretim Üyesi  Zeynep KURNAZ yüksek lisans ve doktorasını Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2012 yılından beri “MAXQDA Professional Trainer” (MAXQDA Profesyonel Eğitimci) olarak MAXQDA eğitimleri vermektedir. 21 eğitim vererek 250’den fazla akademisyenin MAXQDA kullanımını öğrenmesini sağlamıştır.  Veri analizi konusunda dünya çapında MAXQDA eğitilmeni olan,  Dr. Kurnaz alanında  başarılı çalışmaları vardır.

Eğitimin İçeriği:

 • ·MAXQDA projesi oluşturma
 • ·Günlük oluşturma
 • ·Belgeleri hazırlama ve aktarma
 • ·Görsel İşitsel Dosyaları deşifre etme
 • ·Kod oluşturma
 • ·Belgeleri kodlama
 • ·Görsel İşitsel Dosyaları kodlama
 • ·Yaratıcı kodlama
 • ·Değişkenler Oluşturma
 • ·Metin geri çağırma
 • ·Notlar oluşturma ve yönetme (geri çağrılan bölümler)
 • ·Ağırlık atama, link oluşturma
 • · Kodlu bölümler

MAXQDA…

 • Görüşmeler, raporlar, tablolar, çevrimiçi anketler, odak grupları, videolar, ses dosyaları, literatür, görseller, PDF’ler gibi çeşitli verileri analiz etmenize yardım eder.
 • Karma yöntemler ve nicel veri analizi özellikleri
 • 1989’dan bu yana metodolojik gelişmelerinin ön saflarında
 • Windows & Mac üzerinde %100 aynı
 • Kolay anlaşılır arayüzü sayesinde kullanımı oldukça kolay

Araştırma projenizin tamamını yönetmek için MAXQDA’yı kullanın. Görüşmelerden, odak gruplardan, çevrimiçi anketlerden, web sayfalarından, görsellerden, ses ve video dosyalarından, e-tablolardan, bibliyografik verilerden ve hatta Twitter tweetlerinden veri aktarın.

Materyalinizi gruplar halinde düzenleyin, benzer alıntıları birbirine bağlayın, çalışmanızı ekibinizin diğer üyeleriyle paylaşın ve karşılaştırın. Projenizi her daim değiştirebilir ve kod siseminizi tıpkı araştırmanız gibi genişletebilir veya rafine edebilirsiniz.

Kodlayın ve Geri Alın

Verinizdeki önemli bilgileri; normal kodları, renkleri, sembolleri veya ifadeleri kullanarak farklı kodlarla işaretleyin. Sürükle & bırak yöntemiyle hızlıca kodlayın veya arama kelimeleri için otomatik kodlama yapın ve düşüncelerinizi, memolar içindeki teorilerinizi projenizin herhangi bir öğesine eklenebilecek şekilde düzenleyin.

Kodlanmış bölümleri tek bir tıklama ile hızlı ve verimli bir şekilde geri alın veya yeni teorileri test etmek ve geliştirmek için güçlü arama araçlarından faydalanın.

Memolar

Verilerinizi okurken ya da kodlarken aklınıza sık sık harika fikirler gelir. Memolar onları saklamak için ideal yerlerdir. Notlarınızı işaretlemek için 11 farklı simgeden birini seçin. Eşsiz MAXQDA memo yöneticisi ve sözlüksel arama işlevi, her bir memoya her defasında anlık olarak erişilmesini sağlar. Memolar aynı zamanda denetim izleri oluşturmak veya pasajları kendi kelimelerinizle yorumlamak için oldukça kullanışlıdır.

Medyayı Deşifre ve Analiz Et

Seçim sizin. MAXQDA’yı, ister ses ve video dosyalarını deşifre etmeden direk olarak-dosya üzerine- kodlayarak kullanın, isterseniz medya dosyalarınızı deşifre ederek yazılı metin üzerinde kullanın -hem de deşifreyi yaparken orijinal medya dosyalarına bağlı kalarak-. MAXQDA, ses ve video dosyalarınızın hızını veya ses seviyesini ayarlayabileceğiniz ve deşifreyi hızlandırmak için çeşitli kısayolları kullanabileceğiniz gittikçe gelişen deşifreleme işlevlerine sahiptir.

Medya klipleri MAXQDA’daki diğer bölümler gibi değerlendirilir. Bu bölümlere de, diğer bölümlerde olduğu gibi ağırlık atayabilir, kodlayabilir, geri alabilir ve yorum yapabilirsiniz.

Karma Yöntemler Uzmanı – Demografik Bilgileri Entegre Edin

Nicel yöntemleri veya verileri projenize tamamen entegre edin. Nitel verileri demografik değişkenlerle ilişkilendirin, nitel analizinizin sonuçlarını ölçün veya istatistiksel frekansları hesaplayın.

Gelişmiş MAXQDA Plus sürümü ek olarak, MAXQDA’ya nicel metin analizi işlevselliği katan eklenti modülü olan MAXDictio’yu içerir. Böylelikle, kelime haznesini veya metin içeriğini kolayca analiz edebilirsiniz.

 

 

Fiyat:
199,90 TL
Ders İzleme Süresi: 30 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 10
Durum: Satın Alınabilir


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

N.E.

HOCAM İYİ ÇALIŞMALAR, PROGRAMIN DENEME SÜRÜMÜNÜ İNDİRDİĞİMİZ ZAMAN ANALİZ SONUÇLARINI ÇIKTI ALABİLİYOR MUYUZ? VE EĞER BİLGİNİZ VAR İSE HER WİNDOWS YA DA MAC İÇİN DENEME SÜRÜMÜNÜ BİR KERE Mİ İNDİREBİLİYORUZ?


Eğitmenin Cevabı (ZEYNEP KURNAZ)

Aynı bilgisayara demo yalnızca bir kere indirilebiliyor. İkimci kez indirmek için bilgisayarınıza format atmanız gerekir. Ancak aynı mail ile birden fazla demo linki talep edebilirsiniz. Progamın demosu tam sürüm olduğu için tüm işlemleri yapabilirsiniz. Herhangi bir limit yoktur.