Ders Detayı

İleri SPSS ve Veri Analizi
12 Video, Ders Süresi: 30 gün

Dersler 

Ders 1 SPSS ile Faktöryel ANOVA

Ders 2 SPSS ile Tek-Yönlü Tekrarlı Ölçümler ANOVA

Ders 3 SPSS ile Parametrik Olmayan Tekrarlı Ölçümler Analizleri

Ders 4 SPSS ile Karışık Ölçümler İçin Tekrarlı Ölçümler ANOVA

Ders 5 SPSS ile Tek-Yönlü Kovaryans Analizi (ANCOVA)

Ders 6 SPSS ile İki-Yönlü (Faktöryel) ANCOVA

Ders 7 SPSS ile Çoklu Regresyon Analizi (Regresyon Yöntemleri)

Ders 8 SPSS ile Çoklu Regresyon Analizi (Model Hataları & Dummy Kodlama)

Ders 9 SPSS ile Tek-Yönlü Çoklu Varyans Analizi (MANOVA)

Ders 10 SPSS ile Faktöryel MANOVA

Ders 11 SPSS ile Çoklu Kovaryans Analizi (MANCOVA)

Ders 12 SPSS ile Parametrik Olmayan Güvenirlik Analizleri (Uyum Katsayıları

 

Not: Bu eğitim  toplamda 570 dk'dır.

 

 

 

Eğitimin İçeriği: İleri SPSS eğitimi Doktora öğrencileri ve Araştırma Görevlileri, Öğretim Görevlileri ve Öğretim Üyeleri için hazırlanmıştır. Ancak sadece Temel SPSS ve istatistik analiz tekniklerini eksiksiz bilen katılımcıların bu paketi alması tavsiye edilir.

Temel SPSS konusunda bilgi ve beceriniz ileri düzeyde değilse, bu paketi almadan önce lütfen Temel SPSS Eğitimini tamamlayıp, verilen ödevleri ve uygulamaları eksiksiz yapınız. Video eğitimini tamamlayan ve ders içi uygulamaları/ödevleri eksiksiz yapan katılımcılar; ileri istatistik analiz tekniklerini eksiksiz öğrenecek, hangi ileri analizin verisi için uygun olduğunu tespit edebilecek, verilerini kendi başınıza analiz edebilecek, yorumlayabilecek ve yaptığı analizi tezinde veya makalesinde nasıl raporlayacağını öğrenecektir. AYEUM belirtilen ileri bilgi ve becerilerin eğitim sonunda kazandıracak bir içerik sunduğunu katılımcılara taahhüt eder. Bu eğitimle birlikte tezinizde ve makalenizde gerekli üst düzey analizleri yapabileceğiniz garantisini AYEUM verir. Aksi durumda paranız iade edilir.

İleri SPSS Eğitimi uluslararası indexlerde (SSCI/SCI/ AHCI) makale yayınlamak isteyen veya tezinde karmaşık ilişkileri nicel olarak göstermek isteyen katılımcılar için uygundur. Eğer temel düzeyde analizler sizin için yeterli ise lütfen bu paketi almayınız.

İLERİ SPSS analizlerini Türkiye’de çok az sayıda kişinin yapabildiği düşünüldüğünde, bu eğitimin size yeni bir uzmanlık kazanacağını açıktır.  İleri SPSS Eğitimi sizin gerçekten bir adım öteye taşır. Ancak temel düzey SPSS eğitimini örgün ya da AYEUM yoluyla tamamlamayan katılımcılara asla katkı sağlayamaz.

 

Eğitmen Hakkında: Doç. Dr. Murat Bursal “SPSS İle Temel Veri Analizleri” adlı kitabın yazarıdır. Yüksek lisans eğitimini Washington Devlet üniversitesi, doktorasını ise Minnesota-Twin Cities Üniversitesi’nde tamamlamıştır. SPSS ve veri analizleri konusunda ülkemizde önde gelen saygın akademisyenlerdendir. Halen Cumhuriyet Üniveritesi’nde çalışmaktadır. Alanında birden fazla  SSCI indexli makale yayınlamıştır.

Eğitmen: Doç. Dr. Murat BURSAL 

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100  Memnuniyet ve İade garantisi

Özellikleri: İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma ve datalar üzerinde çalışma imkanı

Fiyat:
169,90 TL
Ders İzleme Süresi: 30 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 12
Durum: Satın Alınabilir


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar